В місті Ясинувата розміщені благодійні скриньки для збору коштів для ВІЛ-позитивних дітей

В Україні приблизно 3000 дітей з ВІЛ-позитивным статусом, які потребують щоденної медичної та соціальної підтримки, отримують від суспільства допомогу в розмірі 170 гривень на місяць. На що вистачить цієї суми можна тільки здогадуватися.

Досягнення сучасної медицини дозволяють ВІЛ-позитивним дітям жити повним та здоровим життям. Як і всім дітям, їм, передусім, потрібна турботлива та любляча сім’я, яка допоможе їм зростати та становитись дорослими. 

За даними обласного центру профілактики та боротьби із СНІДом в Ясинуватій та Ясинуватскьому районі за період 1987-2012 рр. від ВІЛ-позитивних матерів народилося 83 дитини, з яких у 9 дітей підтверджено діагноз ВІЛ-інфекції (в тому числі 1 дитина – хвора на СНІД). У 20 дітей ВІЛ-статус поки що не визначено, 51 дитину знято з обліку. 5 дітей отримують антиретровірусне лікування.  2 дитини виховуються опікунами (бабусями).

 

З серпня 2012р. в Ясинуватій працює центр денного перебування для дітей, уражених епідемією ВІЛ/СНІД «Барвінок». Даний проект реалізує  Донецький обласний благодійний фонд «Центр соціального розвитку «Міст» за фінансової підтримки Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, в партнерстві з Ясинуватською міською радою та Ясиноватським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. В дитячому центрі працює команда у складі медсестри, психолога, педагога та соціального працівника.

1 раз на  місяць в дитячий центр приїжджає лікар-педіатр обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, яка консультує батьків з питань лікування ВІЛ-інфекції, профілактики різних захворювань,  харчування, догляду за дітьми.

Соціальний працівник та медсестра проводять контроль за дотриманням рекомендацій лікаря, обстеженням дітей, виявляють та намагаються вирішити інші соціальні проблеми, які мають ВІЛ-позитивні сім’ї, представляють інтереси дітей та ВІЛ-позитивних сімей в медичних та соціальних закладах: допомога в оформленні/відновленні документів та отриманні соціальної допомоги при народженні дитини /субсидії, відвідують дітей на дому, якщо вони не можуть за станом здоров’я прийти до дитячого центру.

В центрі працює досвідчений дитячий психолог, який проводить консультації батьків з питань розкриття статусу дітям, психодіагностику, моніторинг психічного розвитку дітей, надає психологічну підтримку ВІЛ-позитивним сім’ям, веде групи самодопомоги для батьків з розкриття статусу дітям 7-15 років.

З дітьми проводяться розвиваючі заняття (освітні заходи, заходи з розвитку творчості, розвитку навичок догляду за собою, підготовка до школи), ігри, щоквартально – культмасові заходи у вигляді тематичних свят, виїздів в цирк, дельфінарій, розважальні заходи. Діти регулярно отримують гуманітарну допомогу – медикаменти, памперси, дитяче харчування, гігієнічні набори, солодощі, фрукти, іграшки, шкільну канцелярію.

Однак, коштів, які виділяються на реалізацію проекту, не завжди вистачає на вдоволення потреб дітей, тому 14 березня 2013 року за підтримки та завдяки сприянню заступника Ясинуватського міського голови Лук’янченка Валерія Олексійовича в місті встановлено 4 благодійні скриньки для збору пожертв.

Скриньки знаходяться за адресами:

  • Супермаркет Сарепта, вул. Орджонікідзе, 152
  • Супермаркет «Казка», вул. Некрасова, 16
  • Супермаркет АТБ, вул. Шкільна, 32
  • Супермаркет «Олімп»
English Русский