12-14 листопада 2012р. у м. Донецьку відбувся тренінг для лікарів первинної ланки Ясинуватського району, мм. Донецька та Ясинуватої

12-14 листопада 2012р. в тренінговому центрі Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся тренінг «Ведення випадку туберкульозу в загальній лікувальній мережі в Україні» для 16 сімейних лікарів та лікарів терапевтів з Ясинуватського району, мм. Донецька та Ясинуватої.

Тренінг проведено в межах проекту "Туберкульоз змінився – чи змінились ми?!» за фінансової підтримки БФ Ріната Ахметова «Розвиток України» в межах реалізації Програми «Зупинимо туберкульоз в Україні», за підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Даний захід проводився в партнерстві з кафедрою фтизіатрії та пульмонології Донецького національного медичного університету ім. М.Горького. Висловлюємо щиру подяку тренерам Обуховій Н.В. та Тищенко О.В. – асистентам кафедри за професіональну та яскраву тренерську роботу, завідувачу кафедри – Лєпшіній С.М., проректору Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Волобуєвій Т.Б. за підтримку в ході проведення тренінгу.

 Учасники тренінгу ознайомились з методами виявлення та діагностики туберкульозу, принципами та методами лікування і профілактики цього захворювання, особливостями туберкульозу у ВІЛ-інфікованих, вдосконалили навички заповнення медичної документації, формулювання діагнозу туберкульозу, відпрацювали алгоритм дій при зупиненні лікування хворим, розглянули питання організації контрольованого лікування туберкульозу в умовах загальної лікувальної мережі. А, головне, ще раз повторили алгоритм виявлення туберкульозу в закладах первинної ланки, з яким в цьому районі були певні проблеми (алгоритм не дотримувався у половини хворих).

Сподіваємось, що знання та навички, які отримали лікарі, допоможуть їм в повсякденній роботі, а також приведуть до підвищення показників своєчасного виявлення туберкульозу та ефективності лікування туберкульозу на амбулаторному етапі.

English Русский