Відповідальність кожного – здорове майбутнє!

13 червня 2012 року  в межах реалізації проекту «Відповідальність кожного – здорове майбутнє!» за фінансової підтримки БФ Ріната Ахметова «Розвиток України» спільно з БФ «Інтелектуальна Перспектива» в рамках реалізації Програми «Зупинемо туберкульоз в Україні», за підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, в центрі первинної медико-санітарної допомоги Першотравневого  району відбулась робоча зустріч представників загальної лікувальної мережі та фтизіатричної служби Першотравневого та Володарського районів з питань покращення взаємодії між цими двома службами з питань виявлення, лікування та профілактики туберкульозу шляхом впровадження кращих практик.

 

Мета зустрічі - обговорення тенденцій епідемічної ситуації з туберкульозу в Першотравневому та  Володарському районах, основних проблем у взаємодії закладів загальної лікувальної мережі з фтизіатричною службою, представлення кращих практик з питань виявлення, лікування та профілактики туберкульозу та їх поетапне впровадження в закладах охорони здоров’я цих районів.

Результати впровадження кращих практик з питань виявлення, лікування та профілактики туберкульозу в закладах загальної лікувальної мережі трьох пілотних районів (Ясинуватського, Володарського та Першотравневого) та рекомендації щодо їх впровадження на території всієї області будуть розглянуті на засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДУ в серпні-вересні 2012 року.

На зустрічі були присутні 11 чоловік, а саме: головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги Першотравневого та Володарського районів, фтизіатр Першотравневої ЦРЛ, медична сестра тубкабінету Володарської ЦРЛ, завідуючі сімейними амбулаторіями, зав диспансерним відділенням МПТД м. Маріуполя. В робочій зустрічі теж приймали участь експертикафедри фтизіатрії та пульмонології Донецького національного медичного університету ім. М. Горького таКЛПУ «Обласна клінічна туберкульозна лікарня».

Була виявлена ціла низка проблем в ефективній реалізації районних програм подолання епідемії туберкульозу в Першотравневому та Володарському районах:

  1. Консультаційна та організаційно-методична, фтизіатрична допомога,неприпустимо територіально віддалена від населення, що  значно обмежує її доступність для них.
  2. Алгоритм  виявлення хворих ТБ в міських ЛПУ, регламентований  протоколом  на амбулаторному етапі,  не дотримується в половини хворих.
  3. У місті відсутній, як такий, централізований моніторинг за амбулаторним  ДОТ-лікуванням хворих (де і скільки лікується хворих, їх рух, результати). До 15% хворих «втрачаються» на етапі виписки із стаціонару ОКТЛ і їх передачі на амбулаторний етап.
  4. У МПТД стандарти діагностики і лікування ТБ в тій або іншій мірі не дотримуються в частини хворих, соціальна підтримка ТБ-хворіх використовується не завжди раціонально, не аналізуються причини невдач лікування і летальності ТБ-хворіх.

5.   Відсутній належний зворотний зв'язок між ЛПУ, МПТД м. Маріуполя.

За результатами обговорення та спираючись на досвід закладів загальної лікувальної мережі інших міст та районів області було напрацьовано низку рішень, над втіленням яких на даний час працюють учасники зустрічі – впровадження заходів адміністративного інфекційного контролю в центрах первинної медико-санітарної допомоги обох районів, скринінгової анкети для виявлення пацієнтів, яким необхідно обстеження на туберкульоз, налагодження системи постійного навчання лікарів та медсестер.

English Русский