Покращення взаємодії загальної лікувальної мережі та фтизіатричної служби в Ясинуватському районі

22 травня 2012 року  в межах реалізації проекту «Відповідальність кожного – здорове майбутнє!» за фінансової підтримки БФ Ріната Ахметова «Розвиток України» спільно з БФ «Інтелектуальна Перспектива» в рамках реалізації Програми «Зупинемо туберкульоз в Україні», за підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, в Ясинуватському районі відбулась робоча зустріч представників загальної лікувальної мережі та фтизіатричної служби з питань покращення взаємодії між цими двома службами з питань виявлення, лікування та профілактики туберкульозу шляхом впровадження кращих практик.

Мета зустрічі - обговорення тенденцій епідемічної ситуації з туберкульозу в Ясинуватському районі, основних проблем у взаємодії закладів загальної лікувальної мережі з фтизіатричною службою, представлення кращих практик з питань виявлення, лікування та профілактики туберкульозу та їх поетапне впровадження в закладах охорони здоров’я Ясинуватського району.

Результати впровадження кращих практик з питань виявлення, лікування та профілактики туберкульозу в закладах загальної лікувальної мережі трьох пілотних районів (Ясинуватського, Володарського та Першотравневого) та рекомендації щодо їх впровадження на території всієї області будуть розглянуті на засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДУ в серпні-вересні 2012 року.

На зустрічі були присутні головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Ясинуватського району, завідуючі сімейними амбулаторіями, районний фтизіатр, експерти кафедри фтизіатрії та пульмонології Донецького національного медичного університету ім. М. Горького та КЛПУ «Обласна клінічна туберкульозна лікарня».

Була виявлена ціла низка проблем в ефективній реалізації районної програми подолання епідемії туберкульозу в Ясинуватському районі:

1.Недостатнє охоплення обстеженням на туберкульоз груп ризику

2.Недостовірність показників з туберкульозу в розрізі міста Ясинуватої та Ясинуватського району (наприклад, охоплення бактеріоскопією в загальній лікувальній мережі за 1 квартал 2012р. за містом Ясинувата складає 0).

3.Низьке охоплення хіміопрофілактикою туберкульозу ВІЛ-позитивних осіб «Д» групи (2 – в 2011р.)

4.Низька активність з боку представників органів міліції по відношенню до обстеження осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, на туберкульоз (ФЛГ).

5.Відсутність тубкабінету в Ясинуватській ЦРЛ, внаслідок чого пацієнти вимушені їздити на консультацію фтизіатра до Авдіївського тубдиспансеру за власний кошт.

6. Низький відсоток виявлення випадків туберкульозу з позитивним мазком мокротиння в загальній лікувальній мережі (63%).

7. Низький відсоток знаходок МБТ+ в загальній лікувальній мережі (2,6% / 0%)

8. Низький відсоток вилікованих серед нових випадків туберкульозу з МБТ+ (33,3%)

9.Низький темп зниження захворюваності на туберкульоз (+ 12,5 %)

10.Високий ріст смертності населення від туберкульозу.

11.Недостатній відсоток соціальної підтримки хворих на туберкульоз з МБТ+ (57,7%).

За результатами обговорення та спираючись на досвід закладів загальної лікувальної мережі інших міст та районів області було напрацьовано низку рішень, над втіленням яких на даний час працюють учасники зустрічі – впровадження заходів адміністративного інфекційного контролю в сімейних амбулаторіях, відпрацювання механізму контрольованого лікування хворих на туберкульоз між медичними працівниками та представниками громадських організацій Ясинуватського району, впровадження Скринінгової анкети для виявлення пацієнтів, яким необхідно обстеження на туберкульоз, розробка наказів про надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та впровадження заходів інфекційного контролю.

English Русский