Всеукраїнська благодійна кампанія "Врятуймо добру людину"

ПРО ПРОЕКТ «Банк ДОБРИХ СПРАВ»

Місія

 

Ми прагнемо забезпечити ефективний механізм збору доброчинних пожертв для порятунку життя і здоров’я людей. Кваліфіковане інформування громадян про особливості законодавства дозволить уникнути проблем з оподаткуванням. Максимально прозора й відкрита діяльність має вберегти від шахрайства. За підтримки національного банку, ЗМІ та громадських організацій ми створили першу національну мережу благодійних фондів, щоб спільними зусиллями допомогти тим, хто потребує невідкладного лікування. Ця довготривала соціальна програма покликана реалізувати відповідальність банків перед суспільством.

 

Мета і завдання

 

Ініціатива «Банк добрих справ» ставить собі за мету провести просвітницьку роботу та стимулювати місцеві громади до цільової доброчинності. Ми звернемо увагу громадськості на те, як важливо робити пожертви і правильно користуватися благодійними рахунками. Зокрема, ми роз’яснимо легальні методи залучення коштів, попередимо про проблеми, пов’язані з податковим законодавством, продемонструємо, що кваліфікована допомога благодійних організацій суттєво сприяє збору пожертв на доброчинність.
Для цього, по-перше, працівники Укргазбанку консультуватимуть клієнтів про оподаткування благодійних рахунків та конкретні механізми збору пожертв, а також знайомитимуть з діяльністю благодійних фондів. По-друге, благодійні фонди-партнери у 25 регіонах України зберуть від 2,5 до 10 млн гривень на порятунок не менше, ніж 25–30 людей. Засоби масової інформації надаватимуть інформаційну підтримку доброчинних акцій і кампаній. Крім того, буде забезпечено консультацію фондів, які приєднаються до ініціативи.

 

Ініціатори та партнери

 

Проект «Банк добрих справ» стартував 11 вересня 2012 року за ініціативи АБ «Укргазбанк» у партнерстві з Фундацією імені князів-благодійників Острозьких та Асоціацією платників податків України.

АБ «Укргазбанк» сьогодні — одна з найнадійніших і найбільш динамічних фінансових структур України, яка успішно функціонує на ринку банківських послуг. За даними НБУ, на 1 січня 2013 року Укргазбанк посідає 5-е місце за статутним капіталом та 15-е місце за активами серед найбільших банків України.

Фундація імені князів-благодійників Острозьких — благодійний фонд, який займається підтримкою малозабезпечених і соціально незахищених верств населення та залученням громадськості до доброчинності. Фундація видає і поширює щорічний всеукраїнський журнал «Вісник благодійництва», проводить тренінги й консультації з питань організації, ведення та звітування фандрейзингових кампаній.

Асоціація платників податків України — неприбуткова громадська організація, яка впроваджує освітні, організаційні й наукові заходи для захисту прав та інтересів членів Асоціації, а також сприяє створенню в Україні умов для становлення і пріоритетного розвитку національного підприємництва.

 

 

ДОВІДКА ПРО ПРОБЛЕМУ

Сьогодні перед суспільством гостро стоїть проблема збору коштів для термінового лікування важкохворих людей. Держава неспроможна забезпечити фінансову допомогу для невідкладних хірургічних операцій, реабілітацію хворих, допомогти сім’ям, у яких є тяжкохворі. Відтак ці сім’ї, здебільшого з малозабезпечених верств населення, змушені продавати майно і збирати пожертви на відкриті банківські рахунки. Більшість українців не знайомі з законними нормами збору доброчинних коштів, що нерідко призводить до конфліктів з податковими органами.

Українське податкове законодавство зобов’язує фізичну особу декларувати свої доходи, отримані з різних джерел, зокрема й від фізичних осіб у вигляді фінансової допомоги. З отриманих сум, якщо вони надходять не від податкових агентів (не від юридичних осіб, зокрема благодійних фондів, діяльність яких не оподатковується), сплачується податок на доходи фізичних осіб у розмірі 15 % або 17 %. Ставка податку залежить від суми отриманих коштів. Якщо вона менша, ніж 10 мінімальних заробітних плат, установлених законом на 1 січня поточного року (сьогодні це 10 730 грн), то застосовується ставка 15 %. Якщо ж більша за 10 730 гривень, то з суми перевищення у бюджет має бути сплачено 17 % податку на доходи фізичних осіб. Від оподаткування звільняється лише 1 500 гривень доброчинної допомоги на рік. Неправильне оформлення благодійного рахунку може призвести до штрафів за несплату чи несвоєчасну сплату податків, а крім самого податку, ще й до сплати пені за кожен день простроченої сплати податку.

У нас також відсутня побудована й налагоджена система стимулювання місцевих громад до цільової доброчинності (фандрейзинг). Держава не проводить на належному рівні інформаційну роз’яснювальну роботу в регіонах про те, як використовувати благодійні рахунки, як уникнути конфлікту з податковими органами, куди звертатися по допомогу чи що робити, коли хочеш допомогти.

Крім того, через відсутність відкритих і прозорих механізмів здійснення доброчинних пожертв на рахунки фізичних осіб благодійник може зіштовхнутися з шахрайством.

 

НЕФІНАНСОВА ДОПОМОГА

ДЛЯ ВОЛОНТЕРІВ

Станьте волонтером програми та допоможіть врятувати життя і здоров’я важкохворих у Донецькій області. Ми плануємо збирати пожертви на вулицях, встановлювати скриньки збору коштів у громадських місцях, поширювати листи про допомогу, проводити вуличні акції, доброчинні лотереї, аукціони й марафони за участі ЗМІ.


Ми щиро вітаємо вашу згоду на будь-яку участь у програмі «Банк добрих справ» та цінуємо час, який ви згодні присвятити нашій спільній справі. Навіть якщо ви зможете долучатися до нас тільки на годину-дві в день, ваша допомога однаково дуже важлива. Саме вона може стати вирішальною у порятунку життя і здоров’я людей, які чекають нашої підтримки.


Якщо ви згодні стати волонтером програми «Банк добрих справ» в Донецькій області, відвідайте, будь ласка,  нашу групу http://bit.ly/154fcApДЛЯ БІЗНЕСУ

Часто нефінансова підтримка доброчинності може виявитися не менш важливою, ніж прямі грошові пожертви. Для проведення доброчинних акцій треба знайти приміщення, транспорт, технічне обладнання, а волонтерам знадобляться місця, де можна роздрукувати чи розмістити інформаційну продукцію. Якщо у вас є свій бізнес або просто будь-які засоби (як-от автомобіль, приміщення, звукопідсилювальна апаратура), ви можете долучитися до програми «Банк добрих справ» своїми ресурсами чи послугами і в такий спосіб врятувати життя та здоров’я тих, хто цього потребує.

  • Власники торгових точок можуть установити біля входів і кас бокси для збору пожертв.
  • Власники приміщень можуть надавати їх для проведення доброчинних акцій, концертів, виставок, тренінгів, зборів тощо.
  • Власники типографій і рекламних агенцій можуть друкувати та/або розміщувати рекламу про збір коштів на доброчинність.
  • Власники аудіо-, відеоапаратури і проекторів можуть забезпечувати благодійні заходи оргтехнікою.
  • Власники автопарків і транспортних засобів можуть безкоштовно надати транспорт.
  • Власники закладів харчування можуть проводити доброчинні обіди для збору пожертв.
  • Власники спорткомплексів можуть проводити благодійні змагання.

Подумайте, як ви можете допомогти нужденним та зв’яжіться із нами для обговорення деталей співпраці.

ЗВІТИ ПРО ЗІБРАНІ КОШТИ

Первинні документи по проекту "Врятуймо добру людину"

Скачать

Олександр Козаренко, 20 лет, м. Торез

Отчет о собранных и использованных средствах А.Козаренко

Кирил Божик, 6 років, Нейробластома зачеревного простору, 3 стадія

Отчеты о собранных и использованных средствах К.Божик

Віталій Литвинов, 20 лет, апластическая анемия

Отчет о собранных и использованных средствах В.Литвинов

Анна Сторчак, 5 лет, Нейробластома забрюшинного пространства, 4 стадия

Отчет о собранных и использованных средствах А.Сторчак

 

English Русский